Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma, dişlerin üzerinde bulunan mine adı verilen  tabakanın diş beyazlatma ilaçları ile renginin açılması işlemidir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan estetik işlemlerden bir tanesidir.
Diş rengi Zaman içerisinde, dış etkenler  nedeniyle koyulaşır. Klinikte veya evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi sayesinde ile dişler 2-5 ton açılarakmemnun edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka Diş hekimi kontrolü ile uygulanmalıdır.

Dişlerde Oluşan Renklenmeler

İç renklenmeDişte fırçalama ile giderilemeyen diş lekeleridir. Dişlerin oluşumları sırasında Ortaya çıkan yapısal bozukluklar da (ilaçlara bağlı veya fazla flor alımına bağlı vb.) bu sınıfa girer. Bleaching işlemi bu tip vakaların büyük bir kısmında başarılı olur.

Dış Renklenme: Diş yüzeyine sigara, çay, kahve kola gibi boyayıcı bazı gıdalardan yapışan renklenmelerdir. Çoğunlukla diştaşı temizliği ve sonrasında bu lekelerden kurtulmak mümkündür.
Farklı renklenmeler farklı tedaviler gerektirir. Bu sebeple ne tip bir tedavi yapılması gerektiğine diş hekiminizin karar vermesi en doğrusudur.

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dişetlerini korumak: Kullanılan ilacın yoğunluğu ile kullanım sürelerinin doğru ayarlanması (bleaching jelleri farklı oranlarda carbamid peroksit içermektedir).
Diş beyazlatma işlemi esnasında veya daha sonra bazı kişiler hafif bir hassasiyet şikayetinde bulunurlar. Bu hassasiyet 1- 3 gün arasında tamamen kaybolacaktır. Önemli olan uygulanan tedavinin gerektirdiği adımların eksiksiz ve doğru olarak yerine getirilmesidir. Diş beyazlatma işlemi dişhekimleri tarafından yapıldığında zararsız ve çok etkili bir metodudur.

Beyazlatma İşlemi 2 Şekilde Uygulanır

Ofis ortamında 1 saat içinde gerçekleştirilen Blaeching beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 6-8 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemidir.

Evde diş beyazlatma (Home Bleaching) ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine carbamid peroksit esaslı jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir (renge ve jele bağlı olarak değişebilir.)

Diş beyazlatma fiyatı dişin mevcut rengi ve uygulanacak tedavinin süresi ile değişebilir genellikle 500 ile 1000 lira aralığında diş beyazlatma fiyatları vardır. Işleriniz için beyazlatma düşünüyor iseniz kliniğimize gelip kesin fiyatı öğrenebilirsiniz Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya 0549 347 43 47 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.