Ortodonti

Ortodonti dişlerin tel veya şeffaf plaklar ile düzeltilmesi işlemidir. Daha iyi bir estetik ve daha iyi bir fonksiyon için uygulanan ortodonti tedavisi ortodonti uzmanı ortodontist tarafından yapılır. Ortodonti tedavisinde amaç dişlerin sıralı ve düzgün görünmesidir. Aynı zamanda iyi bir kapanış ve fonksiyon sağlamakta ortodonti uzmanlarının temel hedefidir.

ortodonti nedir?

Ortodonti kelime anlamı ile, Yunanca’da ortho düzgün ve odons diş kelimelerinin bir araya gelmesi ile türemiştir. Diş hekimliğinde ortodonti bilim dalı, çene kemiği üzerindeki dişlerin sıralı, estetik ve fonksiyonel olarak dizilmesi ve çapraşıklıklar ile kapanış bozukluklarının giderilmesidir.  Ortodonti uzmanlığı ise Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır.

Şeffaf Plak ile Ortodonti Tedavisi

Günümüzde ortodonti tedavisi tel veya şeffaf plak ile uygulanan yöntemler ile gerçekleştiriliyor. Tel tedavisi dişlerin ön yüzeylerine veya dil tarafına takılarak uygulanır. Tel ile yapılan ortodonti tedavisinin dışında ağızda takılıp çıkarılabile aparaylerin kullanılması da mümkündür.

Takılıp çıkarılarak uygulanan ortodonti yöntemlerinden olan şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti günümüzde en çok rağbet gören ortodonti tedavisidir. Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi sayfasında detaylı bilgi alabilirsiniz.

ortodonti tedavisi her ne biçimde uygulanır ise uygulansın amaç daha iyi estetik ve fonksiyon olmalıdır. Bazen çene kemiğini ilgilendiren iskeletsel bozukluklar için de orthognathik cerrahi ile birlikte ortodonti tedavisi uygulanır. İleri ortodontik tedaviler için gereken süre daha fazladır.
Ortodonti İstanbul ili Avcılar, Küçükçekmece, Florya, Beşyol, Halkalı, Beylikdüzü ilçeleri için Küçükçekmece ortodonti kliniğimizde uygulanmaktadır. İstanbul gibi büyük illerimizde en yakın ortodonti uzmanını bulmak ve en az bir yıl düzenli olarak tedaviler için ortodonti kliniğine gitmek gerekmektedir.

Ortodonti Uzmanı

Diş eğriliklerinin düzeltilmesi için gayret gösteren ortodonti uzmanlarımız yani ortodontist arkadaşlarımız sizlere en iyi tedaviyi en kısa sürede vermek amacındadır. Ortodonti tedavileri en fazla 2 yıl sürmektedir. Ortodontist zaman kaybetmeden düzenli randevularına gelen hastalar için daha verimli çalışabilmektedir.

Randevularına düzenli gelemeyecek hastaların ortodonti tedavisine hiç başlamamaları gerektiği ortodonti uzmanı ortodontist tarafından net olarak ifade edilmiştir.